14. ročník Malého letního kurzu

06.06.2017  Akce

Milí přátelé,

zveme vás na 14. ročník Malého letního kurzu (MLK), který se bude konat v tradičním termínu na začátku července (4.-9.7.) v Těnovicích. Program kurzu začíná v úterý 4.7. večer přednáškou a končí v neděli 9.7. odpoledne společnou meditací na 16. Karmapu. Sváteční dny vychází doprostřed týdne, takže pokud si vezmete jeden den dovolené a připojíte následující víkend je velká naděje, že nebrání nic tomu, abychom se setkali s většinou z vás.

VÍCE O PROGRAMU A CENÁCH ZDE.

Jako vždy se každý den uskuteční dvě meditační sezení (ráno a odpoledne) na úvod vždy s desetiminutovkou, večer pak bude následovat přednáška nebo panel s cestujícími učiteli. Letos nás čeká vyloženě český program bez zahraničních hostů, ale věříme, že vás témata jednotlivých přednášek zaujmou, stejně jako populární panel s několika cestujícími učiteli, kde budete moci položit všechny vaše otázky týkající se buddhismu a témat příbuzných. A samozřejmě, čeká na vás Stúpa osvícení.

Proběhnou i další setkání a prezentace. Například sobotní odpoledne bude věnováno Setkání center.

Kurz je vhodný i pro začátečníky, součástí doprovodného programu je vysvětlení k jednotlivým meditačním praxím a tématu Přípravných cvičení se bude věnovat také jedna z večerních přednášek, kterou povede Roman Virt.

Ubytování bude ve vlastních stanech. Hygienické zázemí v našich skvělých sprchách. Toalety Toi-Toi.

Neberte s sebou žádná domácí ani jiná zvířata. Na místě není organizované hlídání dětí, proto prosíme rodiče, aby se o své děti starali tak, aby meditační sezení mohla probíhat plynule.

A jako vždy, noční klid nemůžeme zaručit, pokud jste tedy příznivcem klidného a nerušeného spánku, doporučujeme postavit stan o něco dále od baru.